Jak wybrać idealną sofę?

Udostępnij:

Sofa jest głównym elementem salonu, odpowiada za piękno wnętrza, wygodę i relaks. Sofy służą nam przez dziesięciolecia. Dlatego musisz ją wybrać ostrożnie i odpowiedzialnie. Jednocześnie rodzajów sof jest tak dużo, że w ich nieograniczonym wyborze łatwo się zgubić. Kształty, kolory, tapicerka, ramy, funkcjonalność, trwałość - trzeba wziąć pod uwagę wiele szczegółów.

Najważniejsze przy wyborze sofy

Kupując, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaj stelaża, jakość mocowania części, tapicerkę i wypełniacze. Jednym z głównych czynników przy wyborze jest wygoda. Dlatego zaleca pełne przetestowanie sofy przed zakupem. Zajrzyj, jeśli to możliwe, do wnętrza mechanizmu, aby zobaczyć, z czego jest wykonana. Koniecznie należy położyć się na sofie, usiąść, gdyż to jedyny sposób, aby sprawdzić, czy mechanizm jest niezawodny i stabilny. Sofa musi spełniać trzy główne kryteria: ⠀

• powinna być maksymalnie wygodna ⠀

• powinna mieć ciekawy i trafny design

• do produkcji sofy muszą być użyte wysokiej jakości materiały ⠀

Kolor

Najmodniejsze odcienie sezonu, jeśli chodzi o sofy to: brzoskwiniowy nugat (delikatny brzoskwiniowy odcień otulający ciepłem), olej migdałowy (miękki i delikatny odcień kości słoniowej), głęboki błękit (kolor, niosący atmosferę tajemniczości i niejasności), fioletowa fuksja (intrygująca i czarująca), zgaszony róż (delikatny odcień daje poczucie spokoju), zielony połysk (odważny i optymistyczny), wypalona cegła (głęboki rudo brąz, ponadczasowy dojrzały odcień, daje poczucie bezpieczeństwa).

Sofy modułowe - do niestandardowych zadań

Modułowe systemy form bezpośrednich są bardzo popularne. Sofy modułowe wybierane są ze względu na możliwość stworzenia niepowtarzalnego połączenia różnych elementów. Zaletę systemu modułowego jest to, że można stworzyć dużą kompozycję modułów, przekształcając ją w bardzo dużą sofę o dowolnych wymiarach. A w takich sofach można dodać fotel z rozkładanym fotelem, stolikiem-barem itp. Przy gotowej sofie wybór jest ograniczony. Chociaż jeśli nie potrzebujesz dużej sofy ani dodatkowych funkcji, takich jak rozkładany fotel, możesz zdecydować się na sofę niemodułową.

Zwróć uwagę na szczegóły

Testowanie tapicerki przed zakupem sofy, jest zdecydowanie wskazane . W sklepie sztuczne światło może zniekształcać percepcję koloru i faktury tapicerki. Dlatego dowiedz się, czy możesz dostać próbkę tapicerki, aby zobaczyć, jak tkaniny będą wyglądać w ich wnętrzu, w naturalnym świetle. Jeśli decydujesz się na rozkładaną sofę, to w sklepie spróbuj kilkakrotnie samodzielnie rozłożyć i złożyć sofę. Będziesz mógł się przekonać o niezawodności i bezszumowym działaniu mechanizmu.

Funkcjonalność

Dziś wielu z nas przestawiło się na pracę zdalną. Jednocześnie sofa staje się również miejscem do pracy. W salonach meblowych dostępne są sofy ze stojakami na laptopa, wbudowane półki, szerokie solidne podłokietniki i inne atrybuty zapewniające komfortową pracę, a nie tylko relaks. Istnieją wbudowane bary (zarówno w ścianach bocznych, jak i jako osobny moduł), uchwyty na kubki utrzymujące temperaturę, leżanki ułatwiające relaks.

Inteligentne sofy

Inteligentne technologie są coraz bardziej powszechne w życiu codziennym. Na przykład możemy nabyć sofę, która porusza się po naciśnięciu przycisku. Wkrótce pojawi się aplikacja mobilna, dzięki której będzie można sterować sofą za pomocą telefonu. Istnieją też sofy z materacami ortopedycznymi oraz systemami przechowywania z wentylacją podczas wypoczynku czy też snu. Niestandardowe modele mają większy kąt oparcia. Zapewnia to maksymalny relaks.

Zobacz także: Cztery sposoby na oświetlenie pomieszczenia bez oświetlenia górnego

Karolina

Redakcja kroptrade.pl