Jak wybrać poziom komfortu sofy

Udostępnij:

Kiedy kupujesz sofę, jednym z najważniejszych czynników, o których należy pamiętać jest jej poziom komfortu. Poniżej przedstawiamy wskazówki, jak wybrać odpowiedni poziom komfortu dla następnej sofy.

Za każdym razem, gdy ludzie robią zakupy na kanapie, mają tendencję do myślenia o wyglądzie swojego mebla z perspektywy, nie zastanawiając się, czy będzie to dla nich naprawdę wygodne. Wygląd jest ważny, ale tylko dlatego, że sofa wygląda świetnie, nie oznacza, że będzie to coś, z czego ludzie będą chcieli korzystać cały czas. Dodatkowo, wygląd nie będzie wiele znaczył, gdy plecy i dolna część ciała będą bolały już po kilku minutach siedzenia. Tak więc, zamiast skupiać się tylko na stylu następnej sofy, zastanów się również nad jej funkcją, abyś mogła osiągnąć najlepszą równowagę.

Niestety, nigdy nie będziesz w stanie stwierdzić, czy sofa jest wygodna, czy nie, po prostu patrząc na nią, zwłaszcza jeśli robisz zakupy online. Tak więc, ważne jest, aby wziąć pod uwagę pomiary i specyfikacje, jak jesteś badając meble. Różne poziomy komfortu mają różne wymiary, więc czy chcesz coś sztywnego czy pluszowego, będziesz mógł użyć liczb, aby znaleźć to, czego szukasz. Ale to nie wszystko, co musisz wiedzieć, rozważając poziom komfortu. Oto nasze najlepsze sposoby na znalezienie idealnego poziomu komfortu dla Twojej następnej sofy lub działu!

Najważniejsze rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, szukając Sofa Comfort

Zanim zagłębimy się w nasze wskazówki, ważne jest, aby przy zakupie sofy wziąć pod uwagę to, co najważniejsze:

  • Komfort siedzenia
  • Głębokość siedzenia
  • Wysokość siedziska
  • wysokość pleców

Istnieje nieskończona ilość kombinacji, które te czynniki mogą wchodzić w grę, więc przygotuj się na kopanie, aby znaleźć właściwą kombinację dla swoich potrzeb.

Komfort siedzenia

Kiedy myślisz o siedzeniu na kanapie, jakie jest twoje preferowane doświadczenie? Czy wolisz zatopić się w niej, czy wolisz, aby twoja poduszka pozostała na swoim miejscu, kiedy siedzisz i powoli dostosowujesz się do ramy? Jakąkolwiek odpowiedź wybierzesz, zdecydujesz, z jakiego materiału powinieneś wybrać poduszki.

Pianka o dużej gęstości jest najczęstszym wypełnieniem poduszki, ponieważ jest ona trwała i wygodna, ale nie musisz wybierać tej opcji, jeśli jest inna, która jest dla Ciebie lepsza. Na przykład, jeśli chcesz mieć bardziej zrelaksowaną sytuację na sofie, wypychanie wełną lub puchem jest świetną opcją, choć od czasu do czasu trzeba będzie spulchnić poduszki, aby upewnić się, że się nie zdeformują. Kolejną świetną opcją wypełnienia jest watowanie, ponieważ jest ono dostępne w różnych twardościach i można je wymienić za niewielką opłatą.

Głębokość siedzenia

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać jest głębokość siedzenia. Głębokość siedzenia jest ważna, ponieważ Twój wzrost może mieć ogromny wpływ na to, jak wygodnie będziesz się czuł na sofie. Ogólnie rzecz biorąc, kiedy siedzisz na sofie, kolana powinny być ugięte pod kątem 90 stopni, a stopy powinny dotykać podłogi. Dodatkowo, powinieneś być w stanie wygodnie siedzieć bez konieczności używania poduszki do rzucania, a uda powinny pozostać podparte siedziskiem.

Aby osiągnąć te ogólne parametry dla kogoś, kto jest średniego wzrostu, idź z sofą, która ma siedzenie, które jest 21 do 22", aby umożliwić prześwit między nogami osoby i przednią krawędzią siedzenia. W przypadku wysokiej osoby należy wybrać nieco dłuższy odcinek z siedziskiem o głębokości od 23 do 25 cali, a w przypadku osoby o niższym siedzeniu należy wybrać około 20 cali. 

Oczywiście, jeśli chcesz, aby Twoja kanapa przypominała raczej szezlong niż zwykłe siedzenie, przejdź na znacznie większą głębokość siedzenia.

Seat Height

Mówiąc o głębokości, wysokość jest zwykle niedaleko za nią. Wysokość siedziska jest ważną rzeczą, o której należy pamiętać, ponieważ jeśli wysokość kanapy nie jest odpowiednia dla wzrostu danej osoby, wysokie osoby mogą czuć się, jakby kucały zamiast siedzieć, a krótkie osoby mogą czuć, że ich nogi zwisają nad podłogą. 

Średnia wysokość sofy wynosi od 17 do 18 cali od podłogi do górnej części poduszki. Zastanawiając się nad tym pomiarem, zastanów się również nad tym, jak bardzo zapadniesz się na kanapie, gdy już usiądziesz. Dodatkowo, świetną zasadą, o której należy pamiętać jest to, że im głębsza głębokość siedziska, tym niższa musi być wysokość siedziska.

Powrót na wysokość

Na koniec, przejdźmy na wysokość pleców. Wysokość oparcia sofy może mieć wpływ na to, jak bardzo lubisz siedzieć. Jak wszystko inne na naszej liście, najlepsza wysokość dla Ciebie będzie zależała od Twoich indywidualnych preferencji, wzrostu i wzrostu osób, które najchętniej będą często siedzieć na Twojej sofie. Wysokość oparcia dla większości wygodnych sof wynosi zazwyczaj od 26" do 32". W przypadku wyższych osób wyższa wysokość oparcia będzie bardziej komfortowa, ponieważ ma wyższy punkt podparcia. W przypadku krótszych osób można naprawdę skorzystać ze standardowego lub wysokiego oparcia, ale pamiętaj, aby ocenić, jaki rodzaj podparcia będą preferować.

Zobacz także: Jak urządzić pokój dla dziecka?

Karolina

Redakcja kroptrade.pl