Jak znaleźć najlepszą Sofa Sekcyjna dla małej przestrzeni

Udostępnij:

Zmaksymalizuj swoją przestrzeń życiową poprzez znalezienie najlepszej sofy segmentowej na małą przestrzeń. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

Kiedy większość ludzi myśli o sekcjach, myślą o dużych, piwnicznych jaskiniach ludzkich lub wielkich pokojach z dużą ilością materiału filmowego. Dzisiaj jednak sekcje nie muszą być tymi dużymi, nieporęcznymi kawałkami, które połykają całe pomieszczenie. W rzeczywistości mogą one dodać bardzo potrzebne miejsca do siedzenia w małych pomieszczeniach mieszkalnych, jak również rozbić otwartą przestrzeń koncepcyjną i nadać definicji pokoju. Oto jak wybrać idealnie dopasowaną sofę segmentową do małej przestrzeni.

Dlaczego powinieneś rozważyć podział na sekcje

Sekcje są jednymi z najlepszych mebli oszczędzających miejsce, jakie można mieć. Łączą w sobie sofy i krzesła akcentujące, aby naprawdę zmaksymalizować ilość miejsca siedzącego w salonie. Są one szczególnie wspaniałe, jeśli masz małą przestrzeń, która nie może pomieścić tony mebli. Na dodatek, sekcje są zazwyczaj bardzo wygodne, więc nie będziesz w stanie powstrzymać się od zwijania i drzemki po długim dniu.

Ale pytanie brzmi, jaki typ sofy segmentowej należy dostać na swoją małą przestrzeń? Poniżej przedstawiamy trzy opcje, które pomogą Ci odpowiedzieć na to pytanie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Projektanci domów często niechętnie pchają meble pod ścianę, ale kiedy brakuje ci miejsca, twoje możliwości mogą być ograniczone. Ponadto, próba położenia sofy obok innych miejsc siedzących może być ćwiczeniem na próżno. Większość ekspertów zgadza się, że potrzebujesz co najmniej 3 1/2 stopy pomiędzy meblami w przestrzeni życiowej. Jeśli twoja przestrzeń jest mała, nie jest to po prostu niepraktyczne, ale czasami niemożliwe. Posiadanie jednego dużego narożnika może dać ci miejsce siedzące na pięć lub więcej, wszystko w jednym kawałku.

Narożne profile, jak również profile w kształcie litery L, doskonale nadają się do wsunięcia w narożnik małej przestrzeni mieszkalnej. Kiedy jesteś zajęty, dają Ci one całą przestrzeń, której potrzebujesz, aby każdy mógł wygodnie zająć swoje miejsce w fotelu. A posiadanie jednego dużego fragmentu oświadczenia w pomieszczeniu może sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądać na większe, poprawiając jednocześnie jego przepływ.

Tradycyjny przekrój poprzeczny różni się od przekroju w kształcie litery L lub rogu tym, że może być stosowany w środku pomieszczenia. Tradycyjne sekcje są jak mash-up sofy i salonu na bryczki. Zaletą obu części jest to, że nie ma problemu z dopasowaniem ich obu do pokoju. Tradycyjny segment jest świetny do zabawy, ale również świetny do wypoczynku dla dwojga. Nie musisz już ograniczać się do leżenia obok siebie jak zwykła sofa. Teraz możesz swobodnie rozwinąć skrzydła, ciesząc się jednocześnie swoją niewielką przestrzenią życiową.

Tradycyjne sekcje wykonują również świetną robotę rozbijania otwartej przestrzeni. Niezależnie od tego, czy jesteś w studio, czy w otwartym domu koncepcyjnym, tradycyjny dział pomaga zdefiniować Twoją przestrzeń, zwłaszcza jeśli jest ona wielofunkcyjna. Jeśli Twoja przestrzeń mieszkalna jest jednocześnie domowym biurem, tradycyjny segment może pełnić rolę bariery i linii podziału między nimi.

Dostępne są wszystkie rodzaje przekrojów w różnych kształtach i rozmiarach. Niewielka przestrzeń mieszkalna nie wyklucza możliwości posiadania sekcji. W rzeczywistości, może to być tylko część, której potrzebujesz, aby połączyć swój pokój.

Zobacz także: Projekt domu i nasze oczekiwania – na co zwracać uwagę?

Karolina

Redakcja kroptrade.pl

Warte uwagi

Łatwy przewodnik jak kupić najlepszy materac...

Wszyscy znamy historię o trzech małych misiach i dziewczynce, która przetestowała każde z łóżek, zanim znalazła to, które jej pasowało. Ale dla wielu ludzi znalezienie idealnego materaca...

Sekcje portalu