Kupno mebli tapicerowanych

Udostępnij:

 

Bez względu na to, czy kupujesz nowe, zabytkowe czy antyczne meble, jakość konstrukcji i materiałów jest najważniejsza. Stare porzekadło o ludziach odnosi się w równym stopniu do mebli: Piękno jest często głębokie na skórze. Jeśli pod spodem nie kryje się dobra struktura i prawdziwa wartość, związek nie będzie trwały.

Aby dokonać najlepszego wyboru dla długoterminowego zaangażowania, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami. Zacznij od dwóch najważniejszych czynników, komfortu i stylu.

W trakcie zakupów spędzaj czas siedząc na każdym elemencie, który bierzesz pod uwagę. Poruszaj się. Wypróbuj różne pozycje. Czy wysokość i głębokość siedziska są dopasowane do długości Twoich nóg? Czy możesz wygodnie oprzeć się do tyłu? Czy możesz łatwo wsiadać i wysiadać z fotela? Czy ramiona są na wygodnej wysokości?

Gdy zaczniesz zawężać swój wybór, porównaj konstrukcję i jakość. Skorzystaj z informacji zawartych na kolejnych stronach, aby dowiedzieć się, jak wybrać wysokiej jakości produkty, które zmieszczą się w Twoim budżecie.

Pięć punktów zakupu

Bez względu na to, jak ładny kawałek, jeśli rama nie jest mocna i dobrze wykonana, meble nie będą się dobrze nosić. To może nie być krytyczne dla kawałków, które są rzadko używane lub są w zasadzie akcesoriami dekoracyjnymi, ale solidna konstrukcja jest niezbędna dla mebli tapicerowanych przeznaczonych do codziennego użytku.

Zanim kupisz meble tapicerowane, rozważ te pięć punktów zakupu ram.

Punkt #1: Suszone w piecu twarde drewno, takie jak brzoza, klon, jesion lub guma, jest bardziej wytrzymałe niż miękkie drewno, takie jak sosna, topola lub jodła. Płyta wiórowa jest mocna, ale podatna na rozszczepianie i odpryskiwanie i jest zazwyczaj używana w meblach gorszej jakości.

tapicerka

Punkt #2: Złącza drewniane powinny być wykonane na wpust i czop (gdzie jeden element wsuwa się w drugi, tak jak wypustka A pasuje do wypustki B w zabawce lub modelu) lub na jaskółczy ogon (elementy przypominające palce, które pasują do siebie jak koła zębate) i zabezpieczone klejem. Są one znacznie mocniejsze niż złącza łączone i skręcane oraz złącza klejone. Złącza powinny ściśle do siebie przylegać bez szczelin. Rama zszyta razem lub źle dopasowana jest pewnym znakiem gorszej konstrukcji.

Punkt #3: Krzesło lub sofa nie powinny sprawiać wrażenia lekkich lub nietrwałych. Jeśli tak jest, może się łatwo przewrócić. Może to stanowić problem dla rodzin z dziećmi lub dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej, które potrzebują wsparcia, aby wstać lub zejść.

Punkt #4: Większe elementy, takie jak sofy lub fotele, nie powinny zwisać na środku. Obwisłość wskazuje na brak odpowiedniego podparcia i usztywnienia. Sofa może w końcu obwisnąć jeszcze bardziej lub pęknąć w tym słabym punkcie.

Punkt #5: Spirale w siedzisku (i czasami w plecach) tapicerowanego mebla zachowują się jak sprężyny w materacu. Nadają mu jędrność i stabilność oraz decydują o jego trwałości. Zygzakowate, faliste lub splecione pasma są bardziej podatne na zwiotczenie i utratę kształtu niż regularne zwoje w kształcie sprężyn. Stalowe sprężyny zwojowe, które są ręcznie wiązane w miejscu, gdzie spotykają się z sąsiednimi zwojami i ramą, oferują najlepszą stabilność.

Przed zamówieniem mebli na zamówienie, poproś, aby usiąść w kawałku, który ma taką samą ramę i strukturę. Większość sklepów ma przykład każdego kawałka na podłodze. Bez tego kroku nigdy nie będziesz dokładnie pewien, jak będzie się czuł fotel lub czy jego proporcje są dla Ciebie wygodne.

Bądź świadomym konsumentem. Przeczytaj gwarancje na ramę, tkaninę, poduszki i wykończenie tkaniny. Zapytaj, jak sklep radzi sobie z problemami i wadliwymi produktami.

Zapytaj, jakie opcje są dostępne dla Twojej sofy lub krzesła. Mogą to być spódnice z tkaniny, odsłonięte drewniane nogi, wybory w stylach ramion, lamówka wokół poduszek, frędzle lub wykończenia, dodatkowe poduszki i długość całego kawałka.

Większość początkowych decyzji będzie dotyczyć wielkości, kształtu i stylu tapicerowanego kawałka. Następnie będziesz chciał rozważyć style ramion i dostępne tkaniny.

  • Sprawdź konstrukcję. Sprawdź, czy kawałki ramy pasują do siebie ciasno, bez żadnych przerw. Odsłonięte drewniane ramiona lub nogi powinny być gładkie, równomiernie zabarwione i bez skazy. Powinny być również bezpiecznie przymocowane do ramy.
  • Ośmiokierunkowe, ręcznie wiązane sprężyny. Sklep dla krzeseł i sof z ręcznie wiązanymi cewkami, nie karbowanymi sprężynami. Dla długiego użytkowania i komfortu, szukaj cewek, które są wiązane aż w ośmiu miejscach. Te związane tylko w czterech miejscach nie przetrwają tak długo, a sprężyny mogą wyskoczyć luźno.
  • Unikaj mebli, które wykazują wyboczenia między częściami - poduszkami i ramą, dopasowaną poduszką i ramieniem lub częściami drewnianymi i tapicerowanymi.
  • Ściśnij wyściełane obszary , aby upewnić się, że są one odpowiednie; nie powinieneś być w stanie wyczuć ramy pod wyściełaniem.
  • Wzory tkanin powinny idealnie pasować do siebie na szwach. Tkaniny powinny być nałożone gładko i równomiernie na całym elemencie, bez żadnych szczelin czy zagłębień.
  • Sprawdź guziki, frędzle i wykończenia, aby upewnić się, że są dobrze przymocowane.
  • Sprawdź lamówkę. Powinna być gładka, czysto wykonana i nałożona równomiernie na całym kawałku.
  • Wreszcie, zanim zamówisz, upewnij się, że wziąłeś pomiary kawałka do domu. Sprawdź dwukrotnie, czy rozmiar mebla będzie działał w Twojej przestrzeni.
  • Zawsze pożyczaj wszelkie próbki tkanin tapicerskich, które bierzesz pod uwagę, abyś mógł je zobaczyć we własnym domu i przetestować kolory z innymi dywanami i meblami, które możesz już posiadać. Pamiętaj, że możesz zamówić większość niestandardowych mebli"COM", co oznacza, że będą one pokryte własnym materiałem klienta. Jest to dobra opcja, gdy trzeba dopasować inne kawałki, choć zamówienia COM będą zazwyczaj droższe.

Karolina

Redakcja kroptrade.pl

Warte uwagi

Letnie sprzątanie pokoju dziennego

Bez wątpienia słyszałeś o wiosennym sprzątaniu, ale czy kiedykolwiek słyszałeś o letnim sprzątaniu? Gorące miesiące lata przyciągają wyjątkowy zestaw bałaganu, z którym trzeba...

Sekcje portalu