Łóżko z europalet: jak to zrobić?

Udostępnij:

Ludzka fantazja jest nieograniczona. Dowodem na to są meble, możemy wykonać ze zwykłych drewnianych palet. Zwykle służą do transportu towarów. A potem najczęściej są wyrzucane na śmietnik. Możemy je wykorzystać do zrobienia łóżka.

Palety drewniane są szeroko stosowane na całym świecie jako materiał do wielu ciekawych i przydatnych projektów DIY. O dziwo, takie meble szybko zyskują na popularności i stają się modne. Do niewątpliwych zalet mebli z palet zaliczyć trzeba:

• Łatwość produkcji i montażu;

• Niska cena gotowego produktu;

• Używanie naturalnego materiału, trwałego i wysokiej jakości;

• Oryginalność produktu i jego niepowtarzalny design;

• Praktyczność w stosowaniu prostych, wręcz śmieciowych materiałów.

Z palet można łatwo zrobić miejsce do spania. Do zrobienia łóżka z palet potrzebne będą co najmniej cztery palety, które nie zajmują dużo miejsca i są łatwe w montażu. Jeśli weźmiemy pod uwagę wady takich mebli, to główną z nich będzie niedogodność podczas czyszczenia, ponieważ kurz gromadzący się pod paletami nie będzie łatwy do usunięcia. Należy również pamiętać, że meble te nie zawsze mogą dobrze pasować do wnętrza mieszkania.

Koszt palet jest na tyle niski, że zakup kilku sztuk na łóżko nie zaszkodzi rodzinnemu budżetowi. Oczywiście wszystkie meble dziś można kupić w sklepie lub zamówić według własnego pomysłu. Jednak zrobienie łóżka z drewnianych palet do sypialni własnymi rękami jest wielką frajdą. Poza tym nie jest łatwo kupić piękny zestaw do sypialni, szczególnie dla młodej rodziny, bo taki kosztuje już sporo pieniędzy. Takie proste i wygodne meble nie są trudne do wykonania.

Jeśli chodzi o meble wykonane samodzielnie, będzie to kosztować znacznie mniej. Dodatkowo możesz wybrać styl, wystrój, samemu zaprojektować i wykonać w pełni ekskluzywne meble, które będą zachwycać gości. Konfiguracja palety pozwala fantazjować, wymyślając nowe kształty łóżka.

Łóżko paletowe z materacem

Ten projekt jest wykonany z jednego rzędu palet, a oprócz tego wykonuje się pudełko, w którym znajduje się materac. W zależności od chęci i potrzeb łóżka mogą być pojedyncze lub podwójne; następnie dwa pudełka są montowane na paletach. Czynnikiem przemawiającym za drewnianym łóżkiem z palet jest oryginalność i kreatywność. Wykonanie ich z dwóch palet jest łatwe:

• Odwróć paletę;

• Wytnij środkowe deski wyrzynarką ;

• Nadaj pozostałym kształt litery „P”;

• Przymocuj je, zamykając trzy boki zderzakami, niezależnie określając wysokość boków;

• Połącz dwa elementy, aby utworzyć pudełko;

• Wzmocnij powstałą strukturę na podium.

Obliczanie powierzchni łóżka

Do wykonania łóżka jednoosobowego lub łóżeczka dziecięcego potrzebne są dwie palety o standardowym wymiarze - 1200 na 800 mm, układamy je jedna po drugiej tak, aby długość wynosiła 2400 mm, a szerokość 800 mm. Standardem jest rozmiar palety 1200x800. Jeśli będziesz potrzebować trzech palet, wtedy są one ułożone inaczej - szerokość takiego łóżka wynosi 1200 mm, a długość pozostaje taka sama - 2400 mm. Powierzchnia spania w pierwszym przypadku to 1,92 m2. m., a w drugim - 2,88 mkw. m. W związku z tym pierwsza opcja jest bardziej odpowiednia dla dzieci, a druga dla matki lub innego członka rodziny.

Tworząc miejsca do spania dla dorosłych (podwójnego) będziesz potrzebować czterech lub ośmiu palet, o wymiarach 1,2 metra na 0,8 metra. Ustawia się je jeden po drugim tak, aby długość łóżka wynosiła 2,4 metra, a szerokość 1,6 metra. Inną opcją jest kwadrat. Jest uszczelniony wstępnie wyciętym kwadratowym kawałkiem palety o bokach 40 cm lub wypełniony deską na krzyż, wtedy łóżko okazuje się kwadratowe - 2 na 2 metry.

Zobacz także: Idee nowoczesnego designu: Zmodernizuj swój dom, aby wyglądał bardziej nowocześnie

Karolina

Redakcja kroptrade.pl