Pielęgnacja mebli tapicerowanych

Udostępnij:

Umeblowanie zamienia pokoje w wygodny dom. Właściwa opieka także utrzymuje twój umeblowanie patrzeć dobrze podczas gdy dodają przyjemność twój dom. Chociaż rodziny z małymi dziećmi i zwierzętami domowymi często mają dodatkową pracę, aby utrzymać tapicerowane meble w szczególności, rozważna opieka jest warta wysiłku.

Warto również zauważyć, że może to być dość proste, aby uniknąć niektórych rodzajów uszkodzeń mebli tapicerowanych. Aby zmniejszyć blaknięcie tkanin, na przykład, unikaj pozwalania na pełne słońce świecące na tekstylia. Kontroluje światło z cieniami, żaluzjami lub draperiami. Ponadto, przechowywanie kilku ręczników papierowych lub małego ręcznika frotte pod poduszkami siedzeń da Ci szybki sposób na poradzenie sobie z rozlanym płynem.

Przeczytaj poniżej, aby uzyskać wskazówki dotyczące odkurzania.

Odkurzanie

Częste odkurzanie to najlepszy sposób na czyszczenie i konserwację tapicerki. Odkurzanie pomaga zapobiegać osadzaniu się kurzu, brudu i plam we włóknach tapicerowanych elementów i sprawia, że wyglądają one jak nowe.

Oto kilka szybkich wskazówek na temat odkurzania:

Sprawdź, czy nie ma luźnych guzików i nici, słabych miejsc w tkaninie lub zanieczyszczeń, które mogłyby zatkać odkurzacz. Przed odkurzaniem zepnij nici i napraw lub dokręć guziki. Używaj miękkiej szczotki do odkurzacza. Upewnij się, że jest czysta i wolna od tłustych pozostałości. Możesz też kupić dwie takie przystawki i oznaczyć jedną z nich jako przeznaczoną tylko do odkurzania tapicerki. Użyj narzędzia do czyszczenia narożników i ciasnych miejsc.

Ważna wskazówka: Przed zastosowaniem jakiegokolwiek środka do czyszczenia tapicerki przeczytaj i dokładnie przestrzegaj zaleceń producenta mebli i etykiety środka czyszczącego. Czyść meble tapicerowane co rok lub dwa, w zależności od użytkowania, koloru i wzoru. Czyszczenie komercyjne, do-it-yourself czyszczenie i piankowe środki czyszczące wszystko pracuje. Nie namaczaj tkaniny lub struktury mebli środkami do czyszczenia tapicerki. Usuń wszystkie pozostałości mydła, aby uniknąć przyciągania brudu do czystej tapicerki. Użyj środka czyszczącego, który zawiera środek opóźniający zabrudzenia, aby zapobiec przyszłym plamom. W razie wątpliwości należy sprawdzić wskazówki na etykiecie lub skonsultować się z profesjonalnym specjalistą w zakresie środków opóźniających zabrudzenia. Jeśli częste zabrudzenia są problemem, użyj silikonowego środka opóźniającego zabrudzenia w sprayu, aby zapobiec osadzaniu się brudu i plam. Jeśli tkanina została poddana obróbce w czasie produkcji lub zakupu (z wykończeniem takim jak Teflon lub Scotchgard), ważne jest, aby podczas czyszczenia używać kompatybilnych produktów. Zobacz wskazówki dotyczące czyszczenia punktowego na następnej stronie.

tapicerka

Rozlania są nieuniknione, zwłaszcza gdy w domu są dzieci. Sprawdź na etykietach mebli instrukcje dotyczące pielęgnacji lub przechowuj wydrukowane instrukcje w notatniku domowym. Zawsze testuje twój cleaning metodę najpierw na niepozornym miejscu. Jeżeli pierścień pozostaje wokoło plamy po czyścić, ty potrzebujesz głębokiego czyścić całą poduszkę lub krzesło. Delikatnie wycieraj plamy - nie pocieraj - tak szybko, jak to możliwe, białym ręcznikiem lub ręcznikiem papierowym. Nie używaj kolorowych ręczników lub ręczników papierowych z nadrukiem, ponieważ mogą one przenieść barwnik lub atrament na tapicerkę. Jeśli rozlana zostanie duża ilość, usuń jak najwięcej czystym ręcznikiem, skrobaczką lub łyżką, wytrzyj resztę, a następnie potraktuj pozostałą plamę. Ja jest ogólny najlepszy usuwać poślizgi czyścić, upewniał się tapicerkę pod spodem no jest dotknięty. Możesz też położyć czysty, złożony ręcznik pod pokrowcem, aby chronić tapicerkę podczas pracy nad czyszczeniem pokrowca. Poniżej znajdziesz wskazówki dotyczące usuwania sierści zwierząt domowych.

Jak usunąć sierść zwierząt domowych

Do zbierania sierści zwierząt domowych używaj szczotki do ubrań z włosiem lub z napiętą główką z tkaniny. Użyj odkurzacza do kłaczków z taśmą klejącą do wielokrotnego napełniania, aby zebrać sierść zwierzęcia. Możesz też poszukać podobnej szczotki sprzedawanej w sklepach zoologicznych. W szczyptę, zawijać maskowanie taśmy wokoło twój ręki, lepka strona out, podnosić up luźnych włosy i fuzz.

Tkaniny bawełniane są powszechnie używane do tapicerki, jednak ich trwałość zależy od splotu i wykończenia. Jeśli tkanina bawełniana została wstępnie wyprana (jak to często bywa w przypadku pokrowców), to powinna być w porządku, aby wyczyścić ją wodą z mydłem, jednak zawsze warto sprawdzić zalecaną przez producenta metodę czyszczenia. Tkaniny bawełniane blakną w bezpośrednim świetle słonecznym.

Cotton Blends może być wytrzymałym, przyjaznym dla rodziny produktem. Do codziennego użytku należy stosować wykończenie odporne na plamy.

Płótno może być dobrym wyborem do pokoi rodzinnych, ponieważ jest szczególnie trwałe. Na płaskiej powierzchni widać jednak brud i cząsteczki brudu, dlatego konieczne jest częste odkurzanie. Wstępne pranie przed produkcją może ułatwić pop mniejsze płótno slipcovers do pralki do czyszczenia.

Sploty damasceńskie są formalne. Powinny być szczotkowane i odkurzane delikatnie, aby uniknąć zerwania nici.

Płótno najlepiej nadaje się do formalnych salonów lub obszarów dla dorosłych. Zabrudzone elementy należy poddać profesjonalnemu czyszczeniu. W miarę możliwości należy chronić pościel przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Mikrowłókna są nowym dodatkiem do mebli domowych. Oferuje miękką rękę i szeroką gamę kolorów, one także opierają się większość plam i mogą łatwo czyścić z mydłem i wodą. Tkanina ta jest dobrym wyborem dla gospodarstw domowych z dziećmi.

Wełny i mieszanki wełny są solidne i trwałe, aby użyć do sof i krzeseł. Mieszanki mogą być czyszczone punktowo, gdy jest to konieczne. Sprawdź zalecaną przez producenta metodę czyszczenia.

Jedwab to delikatna tkanina, która nadaje się tylko do pomieszczeń dla dorosłych, takich jak formalne salony. W przypadku zabrudzenia musi być profesjonalnie wyczyszczony. Trzymaj jedwabie z bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne, gdy tylko jest to możliwe.

Tkaniny Sunbrella są widziane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Oferują znakomitą odporność na plamy i blaknięcie, co czyni je dobrym wyborem dla zapracowanych rodzin.

Skórzane meble powinny być delikatnie odkurzone i wilgotne wytarte w razie potrzeby, przy użyciu jak najmniejszej ilości wody. Czyści z leather conditioner lub saddle soap, buffing dokładnie usuwać pozostałości.

Zamsz można odkurzać za pomocą miękkiej szczotki. Należy używać wyłącznie środków czyszczących do skór zamszowych. Małe plamki usuwać gumkami do ścierania. Nigdy nie czyścić wodą.

Karolina

Redakcja kroptrade.pl

Warte uwagi

Idee nowoczesnego designu: Zmodernizuj swój dom...

Czy myślisz o renowacji swojego domu, aby był bardziej nowoczesny? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, jak możesz wykorzystać nasze nowoczesne pomysły projektowe, aby przekształcić swój...

Sekcje portalu