Przewodnik do zakupu mebli online dla każdego pokoju w domu

Udostępnij:

Nieustanne googlowanie dobiegło końca. Znalazłeś ten jedyny. To jest, dopóki stół, sofa, lub łóżko nie pojawi się i ... nie jest całkiem w porządku. Może nie pasuje do ściany w salonie, lub całkowicie koliduje z kolorami farb w Twoim domu. Jakikolwiek jest problem, tej frustrującej sytuacji z meblami można całkowicie uniknąć. Zwróciliśmy się do ekspertów o inteligentne strategie, aby uniknąć błędów w zakupach online, dzięki czemu możesz kliknąć z pewnością siebie. Oto jak kupować meble online do każdego pokoju w domu (bez żalu).

Stoły jadalniane

Tablety są widziane blisko i dużo dotykane, więc przeczytaj szczegóły, aby rozważyć, czy będziesz zadowolony z wyglądu, dotyku i wydajności materiału. "Zawsze jest świetnie, gdy coś się montuje", mówi Taniya Nayak, projektantka wnętrz z Bostonu i projektantka w Restaurant: Impossible. "Zobaczysz, że punkt cenowy jest zwykle wyższy, ale może być kodem dla wyższej jakości. Wymagany montaż? Są szanse, że jakość nie jest tak wspaniała."

Podczas zakupów stołu do jadalni, zwróć uwagę na liczby. Dla najlepszego dopasowania, musisz zostawić 3-stopowy chodnik wokół obwodu stołu. Odwzoruj 3-stopowy pasek wokół obwodu pokoju; pozostały metraż kwadratowy to maksymalny rozmiar stołu. Należy pamiętać, że typowa wysokość stołu jadalnego to 30 cali; standard dla stołów przy blacie to 36 cali, a dla stołów barowych 42 cale. Decydując się na liczbę krzeseł, pamiętaj, aby zachować 24 cale odstępu między każdym miejscem do siedzenia. Mierz od środka oparcia jednego krzesła do środka jego sąsiada.

Oświetlenie

Aby uzyskać właściwą skalę, podążaj za wskazówkami Nayaka: "Dodaj długość i szerokość pokoju w stopach", mówi. "Ta liczba w calach to średnica twojej oprawy oświetleniowej". Na przykład, 15 stóp długości + 10 stóp szerokości = oprawa o średnicy 25 cali. Następnie sprawdź całkowitą długość lampy, aby upewnić się, że będzie ona wisiała 66 cali nad podłogą. To powinno zostawić idealne 3 stopy między światłem a blatem.

Dywaniki

Wybierz dywanik, który będzie rozciągał się na 24-36 cali poza stół, aby wszystkie cztery nogi wyciągniętego krzesła znalazły się na nim. Przeskanuj etykiety pod kątem terminów takich jak płaski splot lub niskie runo. "Jadalnia to nie miejsce na shag", mówi Nayak. "Szukam łatwych do czyszczenia dywaników, zwykle opisanych jako wewnętrzne / zewnętrzne lub wykonane z polipropylenu".

Sofy

Pierwszym krokiem przy zakupie sofy online jest podjęcie decyzji, ile osób chcesz posadzić. Dla trzech osób, potrzebujesz sofy o długości od 84 do 96 cali. Średnia wysokość oparcia sofy to 34-38 cali, a całkowita głębokość to około 35 cali. Ale nie poprzestawaj na wymiarach ogólnych. Spójrz na wnętrze, w tym na głębokość siedziska (średnia to 22 cale). Zastanów się, jakie jest Twoje przeznaczenie i dostosuj je: Czy jest to sofa do leżenia? Wybierz o jeden rozmiar dłuższą. Masz krótkie nogi? Znajdź płytsze siedzisko. Uwielbiasz poduszki? Wybierz coś głębszego.

Wskazówka redaktora: Kiedy zamawiasz elementy modułowe, lewa lub prawa strona jest określana, kiedy stoisz twarzą do sofy, a nie kiedy siedzisz. Na przykład ten w salonie powyżej, to prawa sofa, lewa szezlong.

Zamów próbki

Aby wybrać idealną sofę online, trzeba będzie wyjść poza obraz. "Nie ufaj swoim kolorom na ekranie", mówi Christiane Lemieux, współzałożycielka firmy meblowej The Inside. Zamów próbki (radzi ograniczyć opcje do siedmiu) i spędź dzień obserwując je dokładnie w przestrzeni, dla której robisz zakupy. Sprawdź je w porannym i popołudniowym słońcu oraz w wieczornym świetle lamp. Światło jest wszystkim, ale liczy się również faktura. "Kiedy wybierałam swoją sofę, pocierałam każdą próbkę o grzbiet mojego żółtego labradora, aby zobaczyć, jak reaguje na kolor i fakturę" - mówi Lemieux.

Przeczytaj recenzje użytkowników

Aby lepiej zrozumieć, jak wygodna jest sofa, przeczytaj opinie użytkowników. Poszukaj trendów w pochwałach lub skargach (twierdzenia o złej obsłudze klienta lub problemy z montażem lub brakujące elementy) jako wskaźniki jakości. "Zawsze czytam recenzje. Dostajesz prawdziwą perspektywę konsumenta vs marketing mówić," mówi Julie Cassetina, ekspert stylu produktu dla Wayfair.

Wykorzystaj zasoby internetowe

Sprzedawcy naprawdę chcą uniknąć zwrotów, więc wykorzystaj zasoby stron internetowych dedykowane do pomocy. "Staramy się przewidywać pytania, na przykład jak zmierzyć sofę, aby mieć pewność, że zmieści się w drzwiach" - mówi Laura Wilson, szefowa West Elm Design Crew. Aby uzyskać pomoc wykraczającą poza FAQ, zadzwoń, wyślij e-mail lub porozmawiaj na żywo z przedstawicielami obsługi sklepu.

Łóżka

Kupując łóżko, koniecznie sprawdź instrukcje montażu. Czy wezgłowie montuje się do ściany lub ramy łóżka? Jakie narzędzia będą potrzebne? "Bez względu na wszystko, będziesz musiał zmontować łóżko, więc jest to fantastyczny zakup online" - mówi Lemieux. "Są tak łatwe do wysłania".

Ważne jest również, aby znać terminologię łóżkową. Łóżka platformowe zastępują sprężynę skrzyniową platformą, zgadłeś, platformą. W zeszłym roku na Wayfair był to najczęściej wyszukiwany typ łóżka. Łóżka platformowe są zazwyczaj niższe i zgrabniejsze (ponieważ sprężyna skrzyniowa stanowi dużą część całkowitej wysokości łóżka) i często nie mają spódnicy, co jest ważną informacją, jeśli stawiasz na przechowywanie pod łóżkiem.

Podczas gdy zakupy dla łóżka online, rozważa jak wysoki twój łóżko będzie gdy ty instalujesz twój istniejącego materac i pudełkową sprężynę. Ty będziesz w stanie wygodnie wspinać się i dostawać out? Ty będziesz sprawnie widzieć headboard gdy ty warstwa na twój poduszkach? Aby znaleźć idealną wysokość wezgłowia, użyj szybkiej matematyki wezgłowia projektanta Vern Yip: wysokość od podłogi do szczytu materaca + Twój wzrost od pasa do czubka głowy + 4 cale = minimalna wysokość wezgłowia do czytania w łóżku.

Allison Harlow, projektant wnętrz specjalizujący się w wirtualnym doradztwie, sugeruje również, że zawsze należy sprawdzić politykę wysyłki przed kliknięciem zakupu. "Duże kawałki mogą wymagać dodatkowych opłat przewozowych. Jeśli dostawa w białych rękawiczkach jest opcją, zazwyczaj idę na to," mówi. "Oznacza to, że przedmiot jest wysyłany do firmy przewozowej, która dostarczy go do Twojego domu, rozpakuje i umieści tam, gdzie powinien. To oznacza zero bólu głowy związanego z montażem, brak stosów materiałów do wyrzucenia i brak walki z wnoszeniem go na trzecie piętro."

Jeśli coś nie działa (Nooo!), ile czasu masz na zwrot? Czy można to wykorzystać? Czy musisz trzymać się materiałów do pakowania? Czy istnieje opłata za przywrócenie do stanu pierwotnego? Zwróć uwagę na te zasady przed zamówieniem łóżka online.

Porady dotyczące wizualizacji mebli w Twojej przestrzeni

Przy kupować meble online, patrzej obok ekran i wizualizować kawałek w twój przestrzeni. "Opcja low-tech jest wydostać rolkę taśmy malarskiej i taśmy off wymiary," Harlow mówi. "Przejdź się po przestrzeni z taśmą mierniczą wyciągniętą na wysokość kawałka i upewnij się, że czuje się w zgodzie ze skalą reszty przestrzeni".

Stamtąd, baw się w dom. Podciągnij krzesło do swojego naklejonego stołu i przygotuj go na kolację. Podaj danie lub rozdaj karty, aby sprawdzić, jak działa rozmiar. Pamiętasz forty z koców? Ułóż kartonowe pudła, krzesła lub stosy książek, aby dopasować je do wymiarów mebla, nad którym się zastanawiasz. Przeciągnij je z arkuszem, aby lepiej zrozumieć luzem i proporcje.

Jak wybrać meble za pomocą pomiarów

Używa wymiary pokój kotwice kawałki jako podstawa dla wybierać zmniejszających ones jak krzesła, konsole, i lampy. "Jeśli poświęcisz kilka minut na planowanie przestrzeni, wiele pytań zacznie odpowiadać na siebie", mówi Yip. Następnie możesz użyć tych poręcznych filtrów wbudowanych w większość stron internetowych, aby wycelować w wykonalne opcje.

"Logistyka może nie być najbardziej efektowną częścią projektowania i dekoracji, ale kiedy już znasz fakty kryjące się za fantazją, wybieranie kawałków, które sprawiają, że jesteś szczęśliwy i które kochasz, staje się zabawą" - pisze Yip w swojej książce Design Wise: Twój inteligentny przewodnik po pięknym domu". Rzuć okiem na Yip's room-by-pokojowy proces myślowy:

Wymiary mebli do jadalni

Standardowa wysokość dla krzeseł jadalnianych to 19 cali, a opcje wahają się między 18 a 20 cali. "Nawet 1 cal może zrobić różnicę w tym, jak czujesz się przy stole", mówi Yip. Wybierz wyższe lub krótsze siedziska w zależności od wzrostu stołu (lub Twojej rodziny). Decydując się między ramionami lub bez ramion? "Bez ramion: Nie będziesz miał obaw o wepchnięcie krzesła pod stół. Jeżeli ono ma ramiona, ty potrzebujesz rozgryzać jeżeli twój stół ma fartuch pod nim," Yip mówi.

Wymiary mebli do salonu

Przy wyborze stołów końcowych, użyj wysokości swojej sofy, aby określić idealny rozmiar. "Zazwyczaj chcesz wysokość stołu w prawo o gdzie sofa ramię jest. Za wysoko lub za nisko i to jest niewygodne używać. Chodzi o to, aby mieć dostęp do rzeczy, które się na nim znajdują" - mówi Yip. W przypadku stolików kawowych chodzi o długość. "Powinien on wynosić od połowy do dwóch trzecich całkowitej długości sofy" - mówi Yip. Jeśli będzie mniejszy, osoby siedzące na końcach sofy nie będą mogły go dosięgnąć. Dłużej i trudno jest usiąść.

Wymiary mebli sypialnianych

Idealnie, maksymalna głębokość dla szafki nocnej to 24 cale. "Ludzie używają wszystko pod słońcem jako stoliki nocne, i to jest zupełnie w porządku. Po prostu upewnij się, że nie jest głębsza niż 24 cale, bo uderzysz w nią, gdy będziesz wstawać i wstawać z łóżka", mówi Yip. "W idealnym świecie, górna część szafki nocnej powinna znajdować się na równi z górną częścią materaca. Kilka centymetrów powyżej lub poniżej jest w porządku, ale więcej nie tylko nie wygląda dobrze, ale też nie jest tak funkcjonalne."

Karolina

Redakcja kroptrade.pl