Jak podzielić pokój dzienny na sypialnię?

Udostępnij:

Jeśli mieszkasz w apartamencie typu studio lub bardzo dużym salonie, może być trudno wiedzieć, jak oddzielić przestrzeń, aby uczynić ją funkcjonalną. Na tym blogu omówimy nasze najlepsze wskazówki, jak podzielić pokój dzienny na sypialnię.

Małe domy i mieszkania typu studio na ogół nie oferują wielu sposobów na skonfigurowanie przestrzeni, więc odpowiedzialność spada na tych, którzy tam mieszkają. Wykonanie wyznaczonych obszarów, które funkcjonują w różny sposób, nie jest najłatwiejsze, zwłaszcza jeśli masz ograniczoną przestrzeń. W rzeczywistości może być trudno w rzeczywistości poczuć, że poszczególne przestrzenie w jednym obszarze są oddzielne. Na szczęście, te trudności można łatwo przezwyciężyć.

W celu stworzenia dwóch przestrzeni z jednego obszaru, jak pokój dzienny i sypialnia, musisz poświęcić swój czas na wizualizację tych dwóch przestrzeni, zaplanowanie ich wymiarów i zaprojektowanie fizycznych lub wizualnych wskazówek, które pomogą rozbić dwa pokoje. Na tym blogu pomożemy Ci to zrobić!

Oto nasze najlepsze strategie dotyczące podziału salonu na sypialnie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak można to zrobić z łatwością!

Użyj półki z książkami

Bariery fizyczne to świetny sposób na oddzielenie jednej przestrzeni od drugiej w dużej przestrzeni życiowej. Bariery te mogą obejmować zasłony, tymczasowe ściany, a nawet skromny regał na książki. Ponieważ regały są stosunkowo wysokie i szerokie, mogą być strategicznie rozmieszczone, aby rozbić i określić przestrzeń. Nawet jeśli zobaczysz drugą połowę pokoju po obu stronach regału, a nawet przez niego, to i tak oszukasz mózg myśląc, że twój jeden salon to teraz dwie przestrzenie.

Przerzuć skrypt

Innym sposobem na podzielenie salonu na sypialnię jest przestrzenne oddzielenie ich od siebie poprzez odwrócenie mebli dookoła. W ten sposób zbudujesz mentalną ścianę wokół obu przestrzeni, ponieważ fizycznie nie będziesz w stanie zobaczyć jednej z nich, jeśli będziesz w drugiej. Inną wielką zaletą tego typu planowania przestrzennego jest to, że Twój salon i sypialnia będą czuć się dużo przytulniej i dużo bardziej intymnie.

Użyj dywaników i dekoracji, aby rozbić przestrzeń

Wiemy, że istnieje kilka sytuacji, w których postawienie półki na środku pokoju i obrócenie mebli po prostu nie będzie działać. W takich przypadkach zalecamy użycie dekoracji jako wskazówki wizualnej oddzielającej przestrzeń. Na przykład, można użyć dwóch różnych dywaników, aby pokazać, gdzie kończy się jedna przestrzeń, a zaczyna druga. Możesz też umieścić konsolę multimedialną pomiędzy tymi pomieszczeniami, aby stanowiła ona punkt orientacyjny, który będzie oznaczał ich rozdzielenie. Możliwości są nieograniczone!

Zobacz także: Jak wybrać krzesła drewniane do salonu i jadalni

Karolina

Redakcja kroptrade.pl

Warte uwagi

Jak wyposażyć salon fryzjerski?

Dobrze umeblowany salon to połowa recepty na sukces. Równie ważne jak wrażenie, jakie robi na klientach, jest to, aby wnętrze było funkcjonalne i wygodne. Obecnie salony fryzjerskie są modne...

Sekcje portalu