Łatwy przewodnik jak kupić najlepszy materac dla siebie

Udostępnij:

Wszyscy znamy historię o trzech małych misiach i dziewczynce, która przetestowała każde z łóżek, zanim znalazła to, które jej pasowało. Ale dla wielu ludzi znalezienie idealnego materaca jest zagadką, mimo że jako naród spędzamy około jednej trzeciej naszego życia w naszych łóżkach.

"Materac szybko traci swoją etykietę towaru, a ludzie zaczynają doceniać to, jak bardzo może on wpłynąć na ich sen i samopoczucie następnego dnia", mówi Pete Bills, starszy dyrektor ds. innowacji w Select Comfort. "Oprócz domu i samochodu, zakup materaca jest trzecią największą decyzją zakupową w życiu".

Ponieważ konsumenci stali się świadomi znaczenia swoich materacy, wzrósł popyt na lepsze produkty. Wzrosła również jakość i cena. Obecnie istnieje niezliczona ilość materacy do wyboru. Przedstawiamy dziewięć głównych rodzajów materacy dostępnych na rynku, abyś mógł wybrać produkt, który spełni Twoje oczekiwania. Zanim jednak podejmiesz decyzję, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, na co powinieneś zwrócić uwagę podczas zakupów nowego łóżka.

Jak kupić nowy materac

Określ, czy potrzebujesz nowego.

Po pierwsze, zdejmij całą pościel i zbadaj powierzchnię spania. Czy jest tam wydrążone miejsce, w którym normalnie śpisz? Czy pokrycie z tkaniny jest wytarte? Czy dodałeś piankową podkładkę lub pokrowiec na materac, aby zmiękczyć powierzchnię? Czy budzisz się z trzeszczącymi stawami i mrowieniem kończyn? Czy w ciągu ostatnich kilku lat przybrałeś lub straciłeś na wadze (w tym w czasie ciąży)?

Jeśli odpowiedziałeś "tak" na którekolwiek z tych pytań, prawdopodobnie nie pamiętasz już, jak czuje się dobry sen i potrzebujesz nowego materaca. "W większości przypadków ludzie cierpią ze swoimi materacami przez trzy lub cztery lata, zanim faktycznie wymienią te rzeczy" - mówi Adrian Jones, dyrektor ds. sprzedaży w Hypnos U.S. "Jesteśmy leniwym społeczeństwem".

Odrób swoją pracę domową.

W ciągu ostatnich pięciu lat branża materaców przeszła znaczącą zmianę. Komfort i odpowiednie podparcie nie wykluczają się już wzajemnie. Mantra "twardsze jest lepsze" ustąpiła miejsca nowej szkole myślenia: "W branży panuje przekonanie, że należy kupić coś elastycznego, a nie sztywnego" - mówi Robin McRoskey Azevedo, prezes McRoskey Airflex Mattress Co. "Materac powinien dopasowywać się do Twojego kształtu". Producenci oferują opcje, aby to właśnie zrobić, od amortyzujących materacy z pianki pamięciowej do jedwabiu i kaszmirowego wypełnienia do regulowanych komór powietrznych.

Najlepszym sposobem na znalezienie materaca, który będzie odpowiadał Tobie (i Twojemu partnerowi, jeśli dzielicie łóżko), jest przeprowadzenie kilku własnych badań w celu uzyskania informacji o konkretnych producentach. Dwa niezależne źródła branżowe to www.sleepproducts.org i www.bettersleep.org; poinformują Cię one o innowacjach i materacach produkowanych przez różne firmy.

Następnie sprawdź strony internetowe kilku producentów, aby dowiedzieć się więcej o ich produktach, a potem odwiedź specjalistyczne sklepy z artykułami do spania i salony wystawowe, aby z pierwszej ręki zapoznać się z najbardziej obiecującymi produktami.

Przetestuj materace osobiście.

Nie tylko przesuwaj dłońmi po pikowanej poduszce. Idź do sklepów przygotowany na poważny relaks - lub nawet drzemkę. Załóż luźne, wygodne ubranie i przynieś z domu poduszkę lub dwie. Zaplanuj spędzenie co najmniej 15-20 minut na każdym łóżku i zwiń się w kłębek tak, jak zwykle to robisz (nie tylko płasko na plecach, chyba że tak właśnie śpisz).

Jeden z wysokiej klasy producentów, Duxiana, oferuje pokój do drzemki w sklepie, aby klienci mogli przetestować materace. Inni pozwalają na obszerne testy w domu i hojną politykę wymiany (częściowo dlatego, że, jak twierdzą, twoje ciało potrzebuje kilku tygodni, aby dostosować się do nowej powierzchni spania).

Rozważ koszty.

Better Sleep Council zaleca kupno największego materaca, na jaki cię stać, który zmieści się wygodnie w twoim pokoju, ponieważ badania pokazują, że im większa powierzchnia, tym lepszy sen uzyskasz. Eksperci branżowi zalecają zakup zarówno materaca, jak i towarzyszącego mu pudełka sprężynowego lub fundamentu, ponieważ są one zaprojektowane tak, aby pracować razem. "Kupowanie materaca bez sprężyny to jak kupowanie nowego samochodu ze starymi amortyzatorami" - mówi Bob Malin, wiceprezes ds. merchandisingu w firmie Serta. "Jeśli masz stały budżet, powinieneś kupić tańszy zestaw, a nie tylko droższy materac. Zyskasz lepsze wsparcie".

Rodzaje materaców

Innersing

Najbardziej klasyczna forma materaca, modele sprężynowe wykorzystują wewnętrzne metalowe sprężyny do podtrzymywania konstrukcji (i Twojego ciała). Liczba zwojów często wskazuje na jakość materaca i może być dobrym miernikiem tego, jak duże wsparcie zapewni. Kiedy testujesz materac sprężynowy, upewnij się, że zwoje są dobrze rozmieszczone, aby utrzymać ciężar Twojego ciała. Cewki lub sprężyny są często otoczone tkaniną, a następnie pokryte dodatkową wyściółką, tkaninami tapicerskimi lub nawet pianką. Aby uzyskać najlepsze podparcie dla pleców, szukaj materacy sprężynowych o różnych rozmiarach i rodzajach sprężyn, które najlepiej dopasują się do Twojego ciała. Materace te są zazwyczaj wygodne dla osób śpiących na plecach, na boku i na brzuchu.

Materac typu pillow-top

Materace typu pillow-top to w zasadzie materace sprężynowe z dodatkową warstwą poduszki, dzięki czemu są idealne dla osób śpiących na boku. Tapicerowana warstwa pianki lub wypełnienia jest przymocowana do samego materaca. Jedną z rzeczy, którą należy wziąć pod uwagę jest to, że warstwa pillow-top uniemożliwia obracanie materaca w celu uniknięcia zwisania. Jeśli podoba Ci się opcja pillow-top, ale chcesz większej wszechstronności, poszukaj materaca z warstwą pillow-top, którą można zdjąć.

Materac z pianki memory

Pianka z pamięcią szybko stała się bardzo popularnym materiałem na materace, głównie dlatego, że tak ładnie dopasowuje się do ciała, sprawiając, że czujesz się jak w domu, bez względu na to, jak śpisz. Wykonana z materiału zwanego viscoelastic, została pierwotnie stworzona przez NASA w latach 70-tych w celu ulepszenia poduszek siedzeń i ochrony przed zderzeniami w promach kosmicznych! Pianka z pamięcią może być używana jako główne wsparcie materaca, jako warstwa w tapicerce lub w kombinacji tych dwóch. Niektórym nie podoba się, że materac z pianki memory może przechwytywać ciepło ciała, powodując pocenie się podczas snu, więc szukaj takiego, który może pochwalić się właściwościami chłodzącymi, jeśli masz tendencję do gorąca.

Materac żelowy

Odmiana materaca piankowego z pamięcią, materac żelowy jest tworzony przez wstrzykiwanie pianki wiskoelastycznej z żelem lub substancją piankową. Żel może poprawić cyrkulację powietrza w piance, aby zapobiec przegrzaniu się śpiących osób.

Materac lateksowy

Materace lateksowe są podobne do modeli z pianką memory; używają tylko pianki lateksowej zamiast pianki wiskoelastycznej. Lateks jest mniej gęsty i ma tendencję do zatrzymywania ciepła ciała w mniejszym stopniu niż materace z pianką z pamięcią. Materace lateksowe mogą być wykonane z materiałów roślinnych lub ropopochodnych, natomiast pianka memory jest substancją wytwarzaną przez człowieka. Dzięki różnym stopniom miękkości są one dobre dla wszystkich rodzajów śpiochów.

Łóżko powietrzne

Dzisiejsze łóżka powietrzne są dalekie od cienkich dmuchanych materacy, których mogłeś używać na kempingu. Łóżka powietrzne składają się z serii komór powietrznych, aby dać im wsparcie, ale są pokryte warstwami wyściółki i / lub materiałów tapicerskich, które sprawiają, że są o wiele bardziej wygodne niż ich nadmuchiwane odpowiedniki. Ty możesz regulować jędrność łóżko powietrzne dodawać więcej lub mniej powietrze do komór i each strona często może kontrolujący niezależnie więc ty i twój partner możecie dostosowywać twój indywidualnego wygodę poziom. Łóżka powietrzne najlepiej nadają się dla osób śpiących na plecach.

Regulowane podstawy

I wreszcie, regulowane łóżko, które przeszło długą drogę od swoich początków w szpitalach. Dzisiejsze regulowane łóżka są wyrafinowane i stylowe, a także pozwalają Ci na dostosowanie snu do Twoich potrzeb. Możesz podnieść głowę, stopy lub dostosować ustawienia, aby zapewnić dodatkowe wsparcie dla pleców, co czyni je idealnymi dla osób z dolegliwościami takimi jak refluks, chrapanie, zgaga i wiele innych.

Karolina

Redakcja kroptrade.pl