Letnie sprzątanie pokoju dziennego

Udostępnij:

Bez wątpienia słyszałeś o wiosennym sprzątaniu, ale czy kiedykolwiek słyszałeś o letnim sprzątaniu? Gorące miesiące lata przyciągają wyjątkowy zestaw bałaganu, z którym trzeba się uporać, aby zapewnić porządek w domu. Dowiedz się, jak sprzątać pokój dzienny, czytając więcej poniżej!

Lato jest w powietrzu, a z całą tą piękną pogodą i wspaniałymi wspomnieniami przychodzi coś znacznie mniej przyjemnego: bałaganiarstwo. Zdarzają się bałagany, ale latem zdają się one mnożyć, a teraz, gdy jesteśmy w kwarantannie, bałagany zdają się zwiększać dziesięciokrotnie.

Aby zwalczyć zwiększoną szansę na bałagan, nadszedł czas na odrobinę letniego sprzątania (nie mylić z wiosennym sprzątaniem!) Letnie sprzątanie jest znacznie mniej intensywnym procesem sprzątania niż wiosenne, ale zdecydowanie jest tak samo konieczne. Ten sezon przynosi wyjątkowy zestaw nowych obowiązków, z którymi musimy się zmierzyć, więc zamiast dawać Ci nowe pomysły na to, jak szorować blaty, damy Ci wskazówki, jak ułatwić Ci życie w nadchodzących miesiącach.

Sprawdź nasze ulubione letnie wskazówki dotyczące czyszczenia, aby zapobiec upałowi, brudowi i szkodnikom, które mogą pobierać żniwo na Twojej przestrzeni wewnętrznej i zewnętrznej!

Latem ludzie praktycznie mieszkają na swoich meblach w patio, ale niestety, podobnie jak robaki, szkodniki i bakterie. Na szczęście, jest wiele rzeczy, które można zrobić, aby pozbyć się lukru z mebli ogrodowych. Po pierwsze, usuń wszelkie plamy i zanieczyszczenia z powierzchni ram i poduszek. Następnie, stwórz mieszankę łagodnego mydła, boraksu i ciepłej wody i nasącz obie strony poduszek zewnętrznych. Po 15-20 minutach zmyć roztwór czystą wodą i pozostawić poduszkę na brzegu do wyschnięcia. Podczas suszenia poduszek spryskać wężem ramy mebli.

Będziesz zaskoczony tym, jak czyste mogą być twoje meble ogrodowe po wykonaniu tych prostych kroków!

Bądźcie pewni, że wasze powietrze płynie swobodnie
Nic nie pobije uczucia wejścia do klimatyzowanego pokoju po przebywaniu w letnich upałach. Aby pokonać upały przez całe lato, ważne jest, aby upewnić się, że nasze urządzenia klimatyzacyjne są w najlepszej formie. Przecież nikt nie chce doświadczyć dyskomfortu życia bez klimatyzacji w 100-stopniową pogodę, jeśli nie musi. Dodatkowo w klimatyzatorach i filtrach rozkwita kurz, śmieci i bakterie, więc nie dawaj im wymówki do życia kosztem własnego zdrowia.

Aby mieć pewność, że powietrze przepływa swobodnie, zmień filtry powietrza, przenieś meble lub przedmioty dekoracyjne, które mogą być na drodze nawiewników powietrza, i dostosuj system, jeśli tego potrzebuje.

Usuń plamy wodne z mebli drewnianych
Założylibyśmy się, że większość z nas spowodowała spory udział plam z wody na stoliku do kawy lub stole jadalnym, ponieważ zapomnieliśmy użyć podkładki. To tylko jedna z tych rzeczy, które przydarzają się każdemu. Kiedy na dworze zaczyna się robić gorąco, szansa, że to się stanie, po prostu wzrasta. Na szczęście istnieje sposób na usunięcie plam z drewna, zanim spowodują one jakiekolwiek trwałe uszkodzenia.

Najpierw w małej miseczce wymieszaj w równych częściach wodę, ocet i oliwę z oliwek. Następnie nanieść mieszaninę na bejcę wodną za pomocą szmatki, przecierając w kierunku włókien drewna, aż bejca zniknie. Voila - Twój stół znów będzie wyglądał jak nowy!

Mamy nadzieję, że te letnie wskazówki dotyczące czyszczenia okazały się pomocne! Lato jest jeszcze młode, więc daj nam znać, jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej wskazówek dotyczących sprzątania, które możesz wykorzystać właśnie teraz!

Zobacz także: Jak zaprojektować garderobę?

Karolina

Redakcja kroptrade.pl