Życie w małej przestrzeni - pomysły na projektowanie małej przestrzeni

Udostępnij:

Skąpstwo w kwadratowych materiałach nie oznacza, że trzeba poświęcać wyrafinowany design. Zobacz, jak ta czteroosobowa rodzina radzi sobie z życiem na małej przestrzeni w stylu!

Większy nie zawsze oznacza lepszy. Wystarczy zapytać KJ Measona, blogera stojącego za panią Measom, matkę dwójki dzieci, żonę, właściciela psa i dumnego właściciela domu o powierzchni 950 stóp kwadratowych.

"Mój mąż i ja chcieliśmy uprościć nasze życie i zaoszczędzić więcej pieniędzy na takie rzeczy jak fundusz na studia dla naszych dzieci i podróże", wyjaśnia KJ. "Wiedzieliśmy, że możemy żyć na małą skalę i że nie będziemy musieli iść na kompromis."

Dla samozwańczych, "całorocznych sprzątaczy wiosny", drastyczne zmniejszenie rozmiarów było naturalne dla Measom'ów, jak również wyzwalające. Bliskie otoczenie daje KJ możliwość usłyszenia jej dzieci z każdego pokoju w domu."

To zapewnienie jest bezcenne", mówi.


Mniejsza przestrzeń zainspirowała również KJ do wprowadzenia bardziej żywych kolorów do jej zwykle neutralnej palety barw. Dzięki otwartemu układowi, można dosłownie obejrzeć kilka pomieszczeń jednocześnie, a posiadanie różnych odcieni kolorów i nadruków w całej przestrzeni jest zabawnym sposobem na dodanie jej wymiaru.

"Jeśli chodzi o mój dom (styl mądry) wszystko idzie. Nie ma żadnych zasad. Po prostu wiele rzeczy, które kocham, są rzucane razem, aby zrobić coś, co jest przytulne." Połowa wieku spotyka się z przemysłową estetyką domu w inteligentnej mieszaninie drewna i metali, przemysłowych opraw oświetleniowych z czystymi białymi i tekstyliami boho.


"Upewnij się, że nie masz nic przeciwko posiadaniu mniej. Mniej ubrań. Mniej butów. Mniej psów..." - KJ


O ile wielkość domu Measom'ów nie odstraszała ich od przyjmowania gości i prowadzenia zupełnie normalnego życia domowego, o tyle jednym z ograniczeń, jakie wskazuje KJ, jest posiadanie dużych psów. Jako rodzina kochająca psy mówi, że z łatwością mogłaby mieć jeszcze dwa, ale kwadratowy metr kwadratowy na to nie pozwala.

Zobacz także: Projekt wnętrz – niepotrzebny wydatek czy konieczność?

Karolina

Redakcja kroptrade.pl